Hallinto, myynti ja markkinointi

Petri Vainikka Edukustannus

Petri Vainikka

myyntijohtaja

Etelä-Suomen alue

petri.vainikka@edukustannus.fi

044 087 4563

Olli Laukkanen Edukustannus

Olli Laukkanen

myyntipäällikkö

Pohjois-Suomen alue

olli.laukkanen@edukustannus.fi

044 763 7434

Terhi Siltala Edukustannus

Terhi Siltala

asiakasvastaava

terhi.siltala@edukustannus.fi

09 6877 4573

Piia Latvala Edukustannus

Piia Latvala

viestintäpäällikkö

piia.latvala@edukustannus.fi

0400 999 499

Juha-Pekka Heinonen Edukustannus

Juha-Pekka Heinonen

toimitusjohtaja

juha-pekka.heinonen@edukustannus.fi

09 6877 4540

Kustantaminen

Markku Pernu Edukustannus

Markku Pernu

kustannusjohtaja

markku.pernu@edukustannus.fi

040 182 2393

Outi Hanninen Edukustannus

Outi Hänninen

tuottaja

outi.hanninen@edukustannus.fi

040 825 2684

Kalle Nuuttila Edukustannus

Kalle Nuuttila

tuottaja

kalle.nuuttila@edukustannus.fi

050 303 5350

Mareena Soininen Edukustannus

Mareena Soininen

kustannustoimittaja

mareena.soininen@edukustannus.fi

040 557 7747

Ota yhteyttä!

Hyvä opettaja, jos työskentelet Vaasa–Jyväskylä–Joensuu-linjan eteläpuolella, ota oppimateriaalitilauksissa yhteyttä Petri Vainikkaan.

Jos taas työskentelet Vaasan, Jyväskylän ja Joensuun kouluissa tai näistä kaupungeista pohjoiseen, ota tilausasioissa yhteyttä Olli Laukkaseen.

Näytekirjoja voit pyytää osoitteesta naytekappaleet@edukustannus.fi

Digimateriaalien käyttöön saat tukea Kirjavälityksen eHelpDeskistä (yhteystiedot alla). Mikäli jokin digimateriaalien toiminnallisuuksissa tai sisällössä herättää kysymyksiä, ole yhteydessä asiakaspalveluumme numeroon 09 6877 4573 tai osoitteeseen info@edukustannus.fi.

Digilisenssien käyttötuki

Kirjavälitys
eHelpDesk
010 345 1550
ehelpdesk@kirjavalitys.fi

Kirjatilaukset

Kirjavälitys Oy
010 345 1520
koulut@kirjavalitys.fi

Suomen kirjastopalvelu | Kouluaarre
09 5840 440
koulukirjat@kirjastopalvelu.fi

Itälahdenkatu 27, 00210 Helsinki, Suomi